Pridal: pred mesiacom
Ja som ocot nepoužíval, nevedel som o jeho účinkoch. Začal som ho používať pred rozbitím a vyplavením konkrementu na začiatku r. 2024. Mal som v zlčniku 15,3 mm konkrement. Ten tam bol cele 3 roky, upchával vývod zo žlčníka a bránil žlči v odtoku. Doktorka mi povedala že ten kameň nerozpustim, pretože je vápenatý. Ostatné bilirubinové som vyplavil pomocou čajov.
Po použití octu pri davkovaní popísaného v texte mi kameň do 2 mesiacov zmenšilo skoro o polovicu (SONO potvrdené).
Potom tiekla žlčovodom hustá hmota po častiach a taktiež poškodené tkanivá. Veľmi nepríjemná záležitosť. Treba pri tomto procese cvičiť a nevzdávať sa. Je to niekedy veľmi bolestivé, nepríjemne, pri obličkach neprijemná tupá bolesť v zadnej časti. Myslite na to, že vždy keď sa vyplaví konkrement, uľaví sa.

Komplikácie:
Pri obličkových som nemal. Kamene mi vyplavilo a mechure sa rozpadli. Par krat som mal podrazdenu trubicu vyvodu z mechura.

Pri žlčovode sa môže upchať. Dá sa použiť metóda vyplavovania pomocou olivového oleja a empsomskej soli. Od rána nejesť, len čaj a tekuté. Existuje dokument ako na to. Pozor, metódu neopakovať často, max 2-3x za 2 mesiace keď si človek už nevie rady. Môže to mať opačný efekt, pretože sa vie zahustiť žlč natoľko, že spôsobí problém upchatia žlčovodu.

  Môže sa stať že ide toľko malých ostrých  konkrementov ktoré podráždia žlčovod, doslovne ho poškriabu tak, že je to veľmi bolestivé nepríjemne a nedá sa to vydržať. V tomto prípade mi pomohla pohotovosť kde mi dali infúziu a do pár hodín bolesť ustúpila.

Taktiež poškodené tkanivo alebo telá parazitov sa môžu doslova prilepiť na stenu žlčovodu. Je to nepríjemné, pomôže cvičenie a pohyb.

Cvičenie
- Poloha cvičenia pri upchatí chytiť sa rukami napr. kuchynskej linky a v polohe drepmo v rozmedzi asi 20 cm robiť neúplné drepy.
- V polohe ležmo sa nadvihuje panva a ruky sú pri tele alebo za hlavou.
- chôdza, turistika, beh na dlhšie trate

Ako som písal, mne pomohol v konečnej fáze ocot. Teraz už fungujem ako pred tým. Vstávam so sliepkami a mám energiu, ktorú som nemal už roky cca od 2013 od vtedy ako mi choroba prepukla a rokmi sa pridali ďalšie komplikácie. Prvé príznaky a záchvaty sa prejavili až v r. 2019 ako žlčníkový záchvat.
Bol som na tom miestami tak, že som myslel že už je koniec (akútny zápal pankreasu, neskutočné viachodinové bolesti pri vyplavovaní), ale nevzdal som to. Len vpred je cesta možná!
Treba dodržiavať čo som napísal a určite to pomôže. Ak by boli komplikácie alebo by ste potrebovali poradiť, smerujte otázku na michaldeak(zavináč)gmail(bodka)com. Hlavné je byť trpezlivý, mať pevnú vôľu a mať okolo seba ľudí, ktorí človeka podržia a chápu vážnosť situácie.

Táto choroba je na niečo dobrá, a to na to, že ukáže, ktorí ľudia stoja za to, aby ostali vo vašom živote.
Prajem Vám v živote krajšie zajtrajšky, a hlavne, aby sa Vám podarilo nad chorobou vyhrať!
Michal

Prejsť na začiatok...
http://tlac3dprint.sk/boards/topic/110/lieba-lnkovch-kameov-bez-chirurgickeho-zakroku-as-1
Top